Minerální kameny a péče o ně

Minerální_náramky_korálky

lišta_naramky

Rukdraksha_koralky

Rudraksha – dodává silnou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Pokud máte nějaké vážné starosti, semínka pomáhají se s nimi lépe vyrovnat a napomáhá odstraňovat překážky na cestě za úspěchem. Síla Rudrakshi je známá už více než 3000 let, proto si zasloužila velkou důvěru i oblibu.

Péče a čištění: vyvarujte se častému kontaktu s vodou a chemickými prostředky, nenechávejte dlouho na přímém slunci. Čištění provádějte jednou za tři týdny, jemně vlažnou vodou. Pro udržení přirozené syté barvy doporučujeme jemně potřít semínka kokosovým nebo mandlovým olejem.

 

kristal_mineral

Křišťál - Je univerzální, nejúčinnější léčivý krystal a silný zesilovač energie. Křišťál je často používán při meditaci a józe, protože dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Je vhodný pro všechny tělesné nemoci, především pak pro tišení bolesti zubů a hlavy

Péče a čištění: Čištění jako u většiny minerálů provádějte pod vlažnou tekoucí vodou. Pomocí křišťálu můžete jakýkoliv jiný minerál očistit a energicky dobít. Samotné nabíjení křišťálu je pak možné pomocí slunečního světla.

 

Howlit_mineralni_kamen

Howlit: Symbolizuje harmonii a uvolnění. Svému nositeli pomáhá najít klid, odpouštění, sebelásku, ale i odolávat proti stresu a nervozitě. Bílý howlit detoxikuje, uvolňuje svaly a křeče, pomáhá při tišení bolesti menstruace a migrén.

Péče a čištění: minerální kámen stačí podržet pár minut pod vlažnou tekoucí vodou, která z něj smyje všechny nečistoty a negativní energii. Na jeho nabíjení je vhodné využít měsíčního světla.

 

Lapis lazuli

Lapis lazuli: Jedná se o tmavě modrý neprůhledný drahokam, který je univerzálním symbolem pravdy a moudrosti. Tento minerální kámen je vhodný pro vedoucí pracovníky a další profese, kde je zapotřebí dobrý úsudek a moudrost. Napomáhá také procesu učení a je vhodný pro zlepšení paměti.

Péče a čištění: od negativní energie pod vlažnou tekoucí vodou. Nabíjí se na měsíčním světle.

 

Amazonit

Amazonit: mající barvu tyrkysově zelené hluboké vody má velmi silné filtrační schopnosti a jedná se o mimořádně uklidňující kámen. Díky těmto vlastnostem dokáže propojit fyzické tělo s éterickým a Udržuje v rovnováze jak mužskou tak ženskou energii.

Péče a čištění: Čistíme jej vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci.

 

Lávové_koralky

Láva – Lávový kámen je ochranným kamenem podporující životní sílu a energii, posiluje také pocit bezpečí, dodává sebevědomí a odvahu svému nositeli. Tento kámen silně prohlubuje spojení s přírodou, je vhodný pro lidi narozené v elementu země.
Slouží jako talisman pro posílení odhodlání k dosažení vysněných cílů, také je vhodný k potlačení fyzické bolesti a strachu.

Péče a čištění: Láva sama o sobě žádné výrazné čištění nepotřebuje, pokud však chcete kámen zbavit negativních energii a nečistot, doporučujeme ho omýt pod čistou tekoucí vodou (pozor na metalické doplňky). Poté kámen osušit a nabíjet slunečním nebo měsíčním světlem.

 

rodonit_minerál

Rodonit - Rodonit se často označuje také jako kámen sebevědomí, pomáhá při hojení dlouhodobé citové bolesti nebo pocitu zneužití. Doporučuje se lidem, kteří zažívají stresové situace v práci nebo osobním životě.

Péče a čištění: Čištění jako u většiny minerálů provádějte pod vlažnou tekoucí vodou. Rodonit je pak možné nabíjet na slunci.

 

Achát_korálky  

Achát: Jedná se o velmi stálý kámen. Všechny druhy achátů slouží jako uzemňovací kameny, které nám dodávají citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.

Péče a čištění: Achát by se měl čisti ve slané vodě nebo pod mírně tekoucí vodou. Minerál nenabíjíme nikdy na přímém slunci, ale spíše na pozdním.

 

lišta_naramky

Nabíjení minerálů pomocí slunečního světla: Nabíjení minerálních kamenů pomocí slunečních paprsků vyžadují např. Amazonit, Křišťál, Citrín, Hematit, Jadeit, Jaspis, Turmalín, Fluorit, Láva, Achát. Dobu a intenzitu volíme podle citlivosti druhu kamene.

Nabíjení minerálů pomocí měsíčního světla: Některé druhy minerálních kamenů naopak vyžadují nabíjení na měsíčním světle, nejsilnější účinky pro nabíjení je při úplňku: Růženín, Howlit, Malachit, Chryzokol, Lapis lizuli.

Pokud máte jakékoli další dotazy, neváhejte nás kontaktovat

Vaše Z&Z beads,
Zuzka a Zbyněk Srdce_zazbeads